Kuchnia w stylu retro - czym się kierować podczas zakupu AGD i mebli? - Product

 Kharkiv  -  Ukraine
Verified company
Kuchnia w stylu retro - czym się kierować podczas zakupu AGD i mebli?
  • Kuchnia w stylu retro - czym się kierować podczas zakupu AGD i mebli?
Kuchnia w stylu retro cieszy się coraz większą popularnością. Pod tą nazwą kryć się mogą jednak różne inspiracje. Tęsknota za klimatem ubiegłego wieku, która wyznacza estetykę retro może oznaczać zarówno powrót do lat 50. XX wieku w USA, jak i sięgnięcie po inspiracje stylem angielskim, prowansalskim czy toskańskim. Niezależnie od tego, któ...

Description of the Product

Kuchnia w stylu retro cieszy się coraz większą popularnością. Pod tą nazwą kryć się mogą jednak różne inspiracje. Tęsknota za klimatem ubiegłego wieku, która wyznacza estetykę retro może oznaczać zarówno powrót do lat 50. XX wieku w USA, jak i sięgnięcie po inspiracje stylem angielskim, prowansalskim czy toskańskim. Niezależnie od tego, który kierunek wybierasz, kuchnia w stylu retro to przede wszystkim  odpowiednie sprzęty AGD oraz meble. 

Kuchnia w stylu retro, jakie AGD wybrać??

Jakie meble do kuchni retro?

Kuchnia w stylu retro, jakie AGD wybrać?

Niewątpliwie centralnym miejscem kuchni jest piekarnik, płyta grzewcza i okap. Piekarnik w stylu retro powinien zwracać uwagę swoim wykończeniem - przede wszystkim wykonany jest on najczęściej w ciepłej, pastelowej kolorystyce lub bardzo wyrazistym kolorze, np. głębokiego burgundu. Wyróżnia go stylowe wykończenie - ozdobny zegar, pokrętła do programowania, detale wykonane z drewna lub postarzanego złota, miedzi. Warto zwrócić uwagę na zestawy piekarnika, okapu i płyty gazowej, np.  lofra.pl/kuchnie-wolnostojace, które tworzą spójny trzon aranżacji retro.
Oczywiście warto zwrócić uwagę na funkcjonalność piekarnika, łatwość jego czyszczenia, rodzaj użytego szkła, sposób wykonania rusztu. 

Ważnym elementem wyposażenia będzie z pewnością także lodówka retro z zaokrąglonymi rogami, wolnostojąca. Ważne, aby jej kolor komponował się z urządzeniami do gotowania i pieczenia. Nieco trudniej może przyjść ci znalezienie zmywarki w stylu retro, ale to też jest możliwe. Do tego warto pamiętać o świadomym wyborze małego AGD - czajnika, tostera, ekspresu do kawy czy robota kuchennego.
Tego typu sprzęty coraz częściej także występują w estetyce retro, a ich obecność w kuchni pozwoli ci stworzyć kompletną i spójną aranżację. 

Jakie meble do kuchni w stylu retro?
 
Piekarnik w stylu retro to bardzo ważny element aranżacji, jeśli jednak chcesz stworzyć projekt kompletny i spójny, musisz także bardzo uważnie dokonać wyboru mebli. Masz tutaj do wyboru dwie możliwości. Sprzęt AGD w stylu retro bardzo dobrze komponuje się w nowoczesnymi, prostymi szafkami, krzesłami, stołami, dla których piekarnik czy lodówka retro stanowią bardzo ciekawe przełamanie. Jeśli jednak zależy ci na stworzeniu kuchni retro, postaw na meble z frezowanymi frontami, ewentualnie ozdobionymi snycerkę. Dobrym wyborem będą półki na rzeźbionych (lub imitujących rzeźbione) wspornikach. Najlepiej w takiej kuchni sprawdzają się meble w kolorze drewna lub pomalowana przecieraną farbą, która daje efekt shabby chic. Dobrym rozwiązaniem będzie wizyta w sklepie ze starymi meblami, w stylu vintage. Możesz także odwiedzić targ staroci, na którym znaleźć można prawdziwe perełki. W salonach meblowych znajdziesz jednak równie dużo mebli, które swoim wykonaniem nawiązują do estetyki retro i świetnie łączą się ze sprzętem AGD w tym stylu. 

Price of the Product

Price not indicated

I want to get more details about the product

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
*Mandatory fields